KONST / Oljemålningar / Anna rosenbäck 10791019
*
nr 1079 1019
Anna Rosenbäck
(f. 1969), Sverige
Anna Rosenbäck (f. 1969), 2016, 'Abstrakt bild', signerad a tergo 'A Rosenbäck -16', olja på duk, 50x50 cm, lager på lager teknik. Skapad av Anna Rosenbäck särskilt för 'A(u)ktion - konst i kampen mot diabetes 2016'
Anna Rosenbäck, svensk bildkonstnär född 1969 i Moskva, Ryssland, bosatt i Stockholm
Utrop:
4.000 kr
Såld:
4.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 oktober 2016
kl 20:29:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2.800 kr
17/10 21:36:55
1
1.800 kr
1.900 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
21/10 16:37:00
2
3.000 kr
29/10 23:19:27
3
3.400 kr
31/10 19:18:09
3
Vinnande bud
31/10 20:19:13
4
3.400 kr
31/10 20:19:13
3
3.600 kr (Budbetjänt)
31/10 20:22:31
4
3.800 kr
31/10 20:22:31
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
31 okt
A(u)ktion!
Diabetes Wellness anordnar en konstauktion i samarbete med Metropol Auktioner till förmån för diabetesforskningen. Ett antal konstnärer och fotografer har skänkt verk till auktionen och intäkterna frå ...
Läs mer om A(u)ktion!
- Konstnär/Designer
Anna Rosenbäck
Anna Rosenbäck, svensk bildkonstnär född 1969 i Moskva, Ryssland, bosatt i Stockholm
Läs mer om Anna Rosenbäck
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anna rosenbäck lager på lager teknik olja på duk oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41
*
Anna Rosenbäck
Anna Rosenbäck, svensk bildkonstnär född 1969 i Moskva, Ryssland, bosatt i Stockholm
Läs om budbetjänten
Läs mer om A(u)ktion!
Läs mer om Anna Rosenbäck
nr 1079 1019
Anna Rosenbäck
(f. 1969), Sverige
Anna Rosenbäck (f. 1969), 2016, 'Abstrakt bild', signerad a tergo 'A Rosenbäck -16', olja på duk, 50x50 cm, lager på lager teknik. Skapad av Anna Rosenbäck särskilt för 'A(u)ktion - konst i kampen mot diabetes 2016'
Anna Rosenbäck, svensk bildkonstnär född 1969 i Moskva, Ryssland, bosatt i Stockholm
Utrop: | 4.000 kr |
---|---|
Såld: | 4.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 oktober 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2.800 kr | ||
17/10 21:36:55 | 1 | 1.800 kr |
1.900 kr (BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT) |
||
21/10 16:37:00 | 2 | 3.000 kr |
29/10 23:19:27 | 3 | 3.400 kr |
31/10 19:18:09 | 3 | Vinnande bud |
31/10 20:19:13 | 4 | 3.400 kr |
31/10 20:19:13 | 3 | 3.600 kr (Budbetjänt) |
31/10 20:22:31 | 4 | 3.800 kr |
31/10 20:22:31 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
31 okt
A(u)ktion!
Diabetes Wellness anordnar en konstauktion i samarbete med Metropol Auktioner till förmÃ¥n för diabetesforskningen. Ett antal konstnärer och fotografer har skänkt verk till auktionen och intäkterna frÃ¥ ...Läs mer om A(u)ktion!
- Konstnär/Designer
Anna Rosenbäck
Anna Rosenbäck, svensk bildkonstnär född 1969 i Moskva, Ryssland, bosatt i StockholmLäs mer om Anna Rosenbäck
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anna rosenbäck lager på lager teknik olja på duk oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41